.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Three OC athletes win regional titles at AAA Region 4 meet

-A A +A

Three local athletes can call themselves regional champs after Thursday's Class AAA Region 4 meet at Christian Acdemy. Winners include Aaron Gelnett, who won both the discus and shot put; Whitney Schuyler, who won the pole vault, and Ashley Reyna-padilla, who won the 100-meter hurdles.

F 100 Meter Hurdles
1) Ashley Reyna-padilla 18.00
2) Rachel Whitehill 18.60
F 100 Meter Dash
12) Casey Tetidrick 14.03
13) Ally Reinert 14.11
M 100 Meter Dash
11) Kevin Escobar 12.43
12) Seth Boaz 12.60
M 110 Meter Hurdles
4) Dallin Larson 17.00
F 1,600 Meter Run
3) Kelly Klump 5:15.05
6) Hannah Mullins 5:37.27
M 1,600 Meter Run
4) Sean Robison 4:40.31
6) Chris French 5:12.84
M 200 Meter Dash
6) Josh Corral 23.60
F 300 Meter Hurdles
5) Ashley Reyna-padilla 50.22
9) Rachel Whitehill 56.77
M 300 Meter Hurdles
6) Alvero Corezal 46.11
F 3,200 Meter Run
4) Caroline Grogan 11:46.40
6) Haley Mullins 12:06.44
M 3,200 Meter Run
5) Dylan Romero 10:26.33
6) Drew Maddy 10:56.03
F 400 Meter Dash
4) Summer Wheeler 1:00.81
9) Melissa Arvidson 1:04.28
M 400 Meter Dash
3) Josh Corral 51.20
F 4x100 Meter Relay 5) 52.83
M 4x100 Meter Relay 5) 47.39
F 4x200 Meter Relay 5) 1:50.28
M 4x200 Meter Relay 5) 1:36.09
F 4x400 Meter Relay 4) 4:11.74
M 4x400 Meter Relay 4) 3:35.54
F 4x800 Meter Relay 4) 10:16.33
M 4x800 Meter Relay 4) 9:16.16
F 800 Meter Run
4) Kati Heil 2:25.65
6) Kelly Klump 2:29.11
M 800 Meter Run
4) Ben Hoffman 2:04.33
6) Tyler Lega 2:07.52
F Discus
3) Mallory Ackles 90-11
5) Mackenzie Waldridge 67-6
M Discus
1) Aaron Gelnett 144-0
2) Griffin Bowling 120-5
F High Jump
5) Whitney Schuyler 4-4
6) Rachel Whitehill 4-4
M High Jump
4) Aidan Eells 5-4
5) Dallin Larson 5-2
F Long Jump
3) Sarah McMurchie 15-10.5
5) Myah Underwood 15-2
M Long Jump
4) Chris Caudill 19-8
9) Rj Whitehill 15-6.75
F Pole Vault
1) Whitney Schuyler 8-6
3) Kaya Kelly 7-6
M Pole Vault
4) Rj Whitehill 8-0
F Shot Put
4) Katie Myers 32-6.25
12) Mackenzie Waldridge 24-3.5
M Shot Put
1) Aaron Gelnett 47-11.25
3) Chase Tindall 41-6.75
F Triple Jump
2) Sarah McMurchie 33-7.5
8) Cameron Kogut 28-8.5
M Triple Jump
3) Chris Caudill 41-4
10) Jonathan Stocking 34-9.75